Ženské družstvo

Veteránská liga je specifická díky netradičnímu provedení požárního útoku, který je na každém kole lehce jiný. Pokud by měla nějaká žena (starší 30 let) zájem se k družstvu přidat, tak může dojít každou středu v 17:30 hodin do areálu vedle ZŠ Labyrint ve Lhotě. Případně lze kontaktovat Vladimíru Repaskou na tel. 724 001 410. Většina žen v družstvu začala s požárním sportem teprve v květnu 2023, takže se není čeho bát. Naším heslem je zábava a soutěže si chceme především užít.

Členky družstva: Vladimíra Repaská, Šárka Novotná, Jana Galvasová, Renáta Kusynová, Vladimíra Berousková, Eva Kupková, Andrea Drábková, Ester Kačenová, Zuzana Kalužová a Eva Malohlavová

PRVNÍ ROK ŽENSKÉHO DRUŽSTVA LHOTSKÝCH HASIČEK

Na přelomu letošního dubna a května jsme se rozhodly, že si ve Lhotě založíme ženské soutěžní družstvo a budeme se účastnit Opavské ligy veteránů nad 35 let. Byla to pro nás velká motivace. Některé z nás se s hasičským sportem setkaly poprvé, ale i přesto jsme se do toho pustily po hlavě. Čekalo nás v období května – začátku září 8 soutěží.

V rámci Opavské ligy veteránů se soutěží v požárním útoku. Jednotlivé soutěže se konají většinou v sobotu a pořádají ho různé SDH v rámci okresu Opava. Každé kolo soutěže je obohaceno o něco navíc, co se většinou nedá moc natrénovat. Soutěžní týmy sice před začátkem soutěže dostanou v předstihu propozice, ale většinou si soutěž vyzkouší až naostro na soutěži. První kolo se konalo 27.5. v Sudicích. Byla to naše první soutěž, na kterou jsme jely plné nadšení, ale i s velkým respektem, co nás čeká. Nešlo o klasický útok, musely jsme s hadicemi oběhnout sudy a stříkalo se celkem na 5 terčů. První kolo bylo pro nás velkým prozřením a seznámením se s realitou. Druhého kola v Rohově jsme se bohužel neúčastnily z důvodu hasičské družby mezi Lhotou a Novým Městem nad Metují. Což, jak jsme později zjistily, nám hodně chybělo a ovlivnilo celkové umístění. Třetí kolo bylo téměř domácí – konalo se ve Štítině. Zde jsme potýkaly s překážkou v podobě okna. Naštěstí bez žádného zranění jsme nakonec obsadily naše první místo. 1.7. se konalo 4.kolo v Kobeřicích, kde útok začínal vázáním uzlů. Opět se nám dařilo a obhájily jsme 1.místo z předchozího kola. S velkou motivací jsme se zúčastnily i 5. kola v Těškovicích, kde jsme si zarybařily a bohužel o necelé 4 vteřiny skončily na 2. místě. 5.8. se konalo další kolo ligy v Kravařích, kde útok probírá velice netradičně. Soutěžilo 6 členů místo klasických 7 a není zde klasický stroj ale historická koňská stříkačka. Nic nás ale neodradilo, zapojily jsme všechny svaly a skončily opět na prvním místě. Předposlední kolo se konalo ve Štěpánkovicích, kde jsme bohužel na domácí favoritky nestačily a obsadily místo druhé. Poslední kolo a vyvrcholení celé sezóny se opět konalo v Kravařích. Soutěž začínala ve večerních hodinách pod umělým osvětlením. Tak jako všechny předchozí soutěže, tak i tato probíhala dvoukolově s tím rozdílem, že se počítal jen jeden lepší čas a díky skvělému času z prvního kola jsme obsadily 1. místo. V celkovém pořadí nás porazilo ženské družstvo ze Štěpánkovic o jeden bod a my tak skončily na 2. místě. Ale i tak jsme s celkovým výsledkem moc spokojené a nemůžeme se dočkat další sezony, která nám začne v květnu 2024.

Tímto bych chtěla všem „mým veteránkám“ poděkovat za nadšení a odhodlání s jakým do všeho šly, za super prožité chvíle na trénincích i soutěžích. Těším se na další společné soutěže a zážitky.