Schůzky mladých hasičů

 

Máš zájem stát se dobrovolným hasičem? Tak přijď se k nám nezávazně podívat a zjistíš, zda by tě to bavilo.

 
 
STARŠÍ ŽÁCI
 

MLADŠÍ ŽÁCI
 
Martínek H. Berousek M.
Martínek V. Berousek V.
Montág J. Burdíková A.
Pastrňáková A. Hajduk J.
Pastrňáková M. Heinrich Š.
Dostál T. Herrmannová K.
Hlubek T. Kalus M.
- Nábělek J.
- Štrbik D.

PŘÍŠTÍ SCHŮZKA
 

PŘÍŠTÍ SCHŮZKA
 

Pátek 29.6. od 17 hodin v areálu.
 

Pátek 29.6. od 17 hodin v areálu.

 

Vedoucí MH:

David Hahn - vedoucí kolektivu         tel:  732 303 859

Lukáš Heinrich                                               

Vladimíra Berousková

Šárka Novotná

Ilona Kusynová

                

 

Náš kroužek navštěvuje 17 dětí – mladých hasičů a 1 mladistvý - dorostenec. Nejmladší jsou ve věku 6 – 11 let, naši mladší žáci. Následuje družstvo starších žáků, a to ve věku 12 – 15 let. Vše zakončují dorostenci 15 - 18 let, ze kterých se po dosažení 18 let stávají hasiči.

Kroužek pracuje celoročně. Pomáháme nejen svým dospělým kamarádům při práci na hasičské zbrojnici a při různých akcích, ale máme také své vlastní akce a soutěže. Celoroční soutěž, hru Plamen, která začíná na podzim závodem požárnické všestrannosti - "braňákem". Na jaře pokračuje dalšími disciplínami, jako je požární útok a různé sportovní štafetové disciplíny. Také jezdíme na soutěže, které pro mladé hasiče, v rámci Ligy okresu Opava, pořádají jednotlivé sbory.

V některých disciplínách jsme nováčci, takže zatím na některých soutěžích sbíráme zkušenosti. Přesto jsme již dosáhli i na pěkná umístění. Abychom mohli správně natrénovat všechny požární a sportovní disciplíny, pořídili pro nás naši dospělí hasiči za finanční podpory Moravskoslezského kraje nové vybavení, které je lehčí a vzhledově pěknější. Vybavení je úžasné a tréninky nás s ním baví. Musíme také poděkovat panu Martinu Kalusovi, který je dlouhodobým sponzorem našeho sboru a pořídil nám dresy, elektronické terče a mnoho dalších potřebných věcí.

Na kroužku se také učíme spoustu užitečných a praktických věcí – jak se chovat při požáru, živelních katastrofách, učíme se, jak správně poskytnout první pomoc, topografii, uzlování, správné volání na tísňové linky, telefonní čísla tísňových linek a další praktické a vědomostní znalosti. A také si hrajeme, sportujeme, bavíme se.

Velice se nám líbí, že kroužek spolupracuje se zásahovou jednotkou, která si pro nás vždy přichystá dynamickou ukázku a po ukázce pro nás mají připraven preventivní program.

Společně s dospělými hasiči jsme velká hasičská patra. Pro dospělé hasiče je již samozřejmostí pomoci lidem ve chvílích, kdy jim hrozí nebezpečí a jsou v ohrožení života. A my malí se snažíme jejich znalosti a um naučit, abychom v budoucnu mohli se ctí převzít jejich nelehký úkol.

Rádi mezi námi přivítáme nové kamarády. Pokud Tě baví sport, chceš se naučit novým věcem a znalostem a obdivuješ práci hasičů, přijď se na nás podívat. Kdy máme schůzku najdeš nahoře v tabulce.

 

 

   UČEBNÍ MATERIÁLY