V poslední době se tři naši hasiči - Jakub Šimeček, Lukáš Kotzmunda a Dušan Moša - účastní převážně soutěží v disciplínách TFA (Nejtvrdší hasič přežije) v našem okolí. Nejlepšího umístění se podařilo dosáhnout Jakubu Šimečkovi a to 13. místa z 31 závodníku. Jemu i ostatním klukům velice gratulujeme, protože jen pár lidí má odvahu se přihlásit do takto velice náročné soutěže. (Většinou se TFA v některých disciplínách liší. Některé TFA je náročnější a některé méně.)

Video pro představu náročnosti TFA: https://www.youtube.com/watch?v=ES6ZYPnpJFA

 

Větší část členů výjezdové jednotky se jako každý rok i letos v srpnu 2016 zúčastnila soutěže "O pusotvní pohár starosty obce" Háje ve Slezsku, ze kterého si odvezla 6. místo. Naše jednotka se na soutěže příliš nesoustředí a soustředí se spíše na zásahy. Letos jsme soutěžili proti velké konurenci okolních sborů, kteří se soustředí na soutěže a proto pro nás bylo těžké se umístit v prvních příčkách, příští rok ale budeme pilněji trénovat a věříme, že se umístíme lépe.

video ze soutěže (SDH LHOTA OD 6:35) : www.youtube.com/watch?v=7iptrO_HvHw

 

23.10.2016 Se naši mladí hasiči zúčastnili své úplně první soutěže a to podzimního kola hry Plamen v Hrabyni, ve které obsadili krásné 3. místo. Gratulujeme.

 

8.5.2017 se část mladých hasičů vydala na jarní kolo hry Plamen do Pusté Polomi. Letos se soutěžilo v požárním útoku a štafetě 4x60m a náš tým vybojoval v obou soutěžích krásné 1.místa. Bohužel jsme i přes tento krásný výsledek nepostoupili do okresního kola, které nám uteklo o pár chybějících bodů z podzimu. Celkově jsme v Plamenu tak na 2.místě. Náš tým je nutno velmi pochválit, jelikož požární útok necvičili dlouho, ale pouze pár týdnu v nepřížnivém počasí před soutěží. Letos se naše děti pouze rozdívali, ale věříme, že příští rok již do okresu postopíme. Moc gratulujeme.

 

9.6.2017 se dvě družstva našich mladých hasičů vydala do Kravař na noční soutěž v požárním útoku

 

květen - červen 2017 - mladí hasiči se zapojili do Opavské ligy mládeže - jednalo se pouze o posledních pár kol a přípravu na příští ročník

 

5.8.2017 se družstvo členu poskládané z výjezdové jednotky zúčastnilo soutěže "O pusotvní pohár starosty obce" Háje ve Slezsku.

 

září - říjen 2017 - mladí hasiči se zapojili do Opavské ligy mládeže - ukončení soutěže - léto 2018

 

22.10.2017 se naší mladí hasiči zúčastnili podzimního kola hry Plamen a obsadili 1. místo v mladší kategorii a 4. místo ve starší kategorii

 

3.12.2017 se vydali dva naši mladí hasiči do Hlučína, aby změřili své síly ve fyzicky náročné soutěži - TFA. Jejich úkoly bylo překonání žebříku, slalom mezi kužely s barely naplněnými vodou, překonávání atletických překážek, zapojování a přenášení hadic a další fyzicky náročné úkoly. V kategorii starších chlapců obsadil krásné 14. místo ze 40 závodníků Tomáš Hlubek, který je letos nově ve starších zácích a tak soutěžil proti klukům, kteří jsou o několik let starší. Dalšího nádherného umístění dosáhla Veronika Mošová, která obsadila nádherné 1. místo v kategorii starších žaček v konkurenci dalších 30 závodnic. Oběma reprezentantům velice gratulujeme.

 

2018 - Letos jsme se s našími mladými hasiči vydali na jarní kolo hry Plamen, kde naši mladší žáci obsadili krásné 1. místo

 

1.6. 2018 jsme se vydali na noční soutěž v požárním útoku do Kravař. Naše mladší družstvo se umístilo na krásném 3. místě.

 

13.10.2018 se vydala družstva mladších a starších hasičů do Mokrých Lazec, aby zde obhájila výsledky z minulého ročníku hry Plamen. V konkurenci mnoha sborů se naše mladší družstvo umístilo na 1. místě z 6 družstev. Naše starší družstvo si také vedlo výborně, a tak se rovněž umístilo na 1. místě ze 4 družstev kategorie starších žáků.